"Ludzie i bogowie": nowy serial historyczny od TVP. O czym jest? Gdzie i kiedy oglądać?

W niedzielę 13 września na antenie TVP 1 zadebiutował nowy serial historyczny "Ludzie i bogowie". Produkcja w reżyserii Bodo Koxa inspirowana jest prawdziwą historią oddziału bojowego "Wapiennik", który zajmował się likwidacją osób skazanych wyrokami sądów podziemnych.

"Ludzie i bogowie" to kolejny serial TVP opowiadający o wojennych losach Polaków. Wcześniej do okupowanej Warszawy przeniosły nas takie seriale jak "Wojenne Dziewczyny" oraz "Czas honoru". O czym opowiada nowa produkcja? Kto znalazł się w jej obsadzie?

Zobacz wideo "Gambit królowej" - serial Netfliksa z Dorocińskim. Walka szachistów w czasach Zimnej Wojny [ZWIASTUN]

"Ludzie i bogowie": nowy serial wojenny w TVP 1. O czym jest?

Serial opowiada historię oddziału o kryptonimie "Pazur". Pierwowzorem jednostki jest słynny oddział bojowy "Wapiennik". Ta elitarna jednostka wchodząca w skład struktur kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej - Armii Krajowej zajmowała się m.in. likwidacją osób skazanych wyrokami sądów podziemnych.

"Ludzie i bogowie" pokażą wydarzenia, które są zainspirowane prawdziwymi akcjami, o jakich mówiono w całej okupowanej Warszawie. Główny wątek fabularny skupia się na relacji dwóch przyjaciół, Leszka Zaręby "Onyksa", dowódcy oddziału "Pazur", oraz Tadeusza Korzeniowskiego "Dagera". "Onyks" jest opanowanym i dokładnym człowiekiem, który ma coraz większe wątpliwości dotyczące swojego postępowania. Z kolei "Dager" coraz bardziej pragnie zemsty na Niemcach.

"Ludzie i bogowie": obsada nowego serialu i zwiastun

W obsadzie serialu znaleźli się: Jacek Knap, Dawid Dziarkowski, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Tomasz Schuchardt, Julian Świeżewski, Aleksandra Justa, Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska oraz Bartłomiej Kotschedoff.

 

"Ludzie i bogowie". Kiedy emisja? Gdzie obejrzeć?

Serial "Ludzie i bogowie" jest emitowany w każdą niedzielę o godz. 20:15. Losy oddziału "Pazur" możemy śledzić na antenie TVP 1. Pierwszy sezon serialu składa się z 13 odcinków. Premierowy odcinek serialu mogliśmy zobaczyć w niedzielę 13 września. Premiera następnego odcinka "Pierwszy Wyrok" już 20 września.

Więcej o: