Kiedy Dzień Dziewczyny 2020? Kiedy Dzień Chłopaka 2020? Terminy i tradycje obchodzenia

Dzień Chłopaka i Dzień Dziewczyny to dwa święta, na które wszyscy czekają każdego roku. Co ciekawe, oba występują w niedalekiej odległości od siebie w kalendarzu. Kiedy wypada ich termin? Jak są obchodzone? Wszystkie informacje znajdują się poniżej.

Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny w swoim dniu otrzymują prezenty i życzenia. Jest to także okazja do spotkania się ze świętującymi, a niekiedy nawet zorganizowania tematycznej imprezy. Kiedy dokładnie wypadają Dzień Chłopaka i Dzień Dziewczyny?

Dzień Dziewczyny 2020. Kiedy wypada?

Mężczyźni, którzy planują dla swoich dziewczyn czy koleżanek specjalną niespodziankę, powoli mogą zacząć o tym myśleć. Każdego roku Dzień Dziewczyny wypada tego samego dnia i jest to 11 października, czyli w tym roku niedziela. Rzecz jasna bardziej popularną datą jest 8 marca, kiedy to wypada Dzień Kobiet, jednak i w październiku płeć żeńska może liczyć na szereg niespodzianek.

W kontekście Dnia Dziewczyny często można również znaleźć informacje o innej dacie - 22 października. Pomysł ten wyszedł z inicjatywy mydziewczyny.pl. Planem było stworzenie Światowego Dnia Dziewczyny, który miałby celebrować młodość i energię nastolatek.

Dzień Chłopaka 2020. Kiedy wypada?

Każdego roku w kalendarzu znajduje się również data, podczas której świętuje płeć męska. W Polsce rokrocznie Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września (w tym roku środa). Podobnie jak w przypadku kobiet, chłopcy tego dnia otrzymują liczne prezenty i życzenia.

Dzień Chłopaka jest znacznie popularniejszym świętem, niż obchodzony 10 marca Dzień Mężczyzny. Ma ono miejsce zaledwie dwa dni po Dniu Kobiet, dlatego sporo osób nawet zapomina, że w tak krótkim czasie swoje święto obchodzą mężczyźni.

Zobacz wideo Nietypowa stylówka Sylwestra Wilka na treningu do "Tańca z gwiazdami"
Więcej o: