Sanah - kim jest gwiazda festiwalu w Opolu? Życiorys, nagrody i wyróżnienia

Zuzanna Jurczak, czyli Sanah bardzo szybko zysuje popularność. Jej piosenki bardzo często można wysłuchać w stacjach radiowych, natomiast debiutancka płyta rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Kim jest 23-latka, która szturmem wdarła się do świata popu?

Sanah zasłynęła przede wszystkim dzięki swoim dwóm piosenkom - "Szampan" oraz "Melodia", zaś jej płyta "Królowa dram" jest wybierana przez coraz większą liczbę fanów jej talentu. Podczas 57. KRPP w Opolu Zuzanna Jarczak zdobyła kilka wyróżnień, w tym główną w plebiscycie "Od Opola do Opola". Kim jest Sanah? Wszystkie informacje znajdują się poniżej.

Sanah. Kim jest? Co o niej wiemy?

23-letnia piosenkarka używa swojego pseudonimu artystycznego Sanah. Jest to skrócona wersja od angielskiego imienia Susannah. - Uznałam, że najlepiej byłoby wymyślić taki pseudonim, który będzie łatwo wymówić wszędzie. Skoro nazywam się Zuzanna, a po angielsku to jest Susannah, to skróciłam do Sanah. Nietrudne do wymówienia zarówno w Polsce, jak i na świecie - tłumaczyła w rozmowie z muzo.tv.

Zanim zrobiło się o niej głośno, Sanah próbowała swoich sił w kilku programach telewizyjnych w formacie talent show. Można było ją usłyszeć m.in. na castingach do "The Voice of Poland" czy "Mam Talent". W obu przypadkach nie została jednak doceniona. Jurczak udała się nawet do brytyjskiej wersji "Mam Talent", ale i tam nie zachwyciła producentów.

W ubiegłym roku Sanah obroniła pracę licencjacką w klasie skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Nie przerwała jednak edukacji - obecnie kształci się na kierunku instrumentalistyka.

Sanah. Nagrody i wyróżnienia

Podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Sanah zwyciężyła w plebiscycie "Od Opola do Opola". Największym hitem opolskiego koncertu okazał się być jej utwór "Melodia".

Co więcej, Sanah otrzymała wyróżnienie od ZAIKS za muzykę oraz tekst piosenki "No sory" w ramach koncertu "Premiery", a także otrzymała nagrodę dziennikarzy i fotoreporterów akredytowanych podczas festiwalu w Opolu.

Zobacz wideo Justyna Steczkowska robi przymiarki przed Opolem
Więcej o: