Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Kiedy uczniowie wracają do szkół? O której rozpoczęcie roku szkolnego?

Kiedy początek roku szkolnego 2020/2021? Koniec sierpnia to czas, w którym uczniowie niecierpliwie szukają informacji na temat pierwszych dni szkoły. W nowym roku, uczniowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z nauką, ale również z przestrzeganiem nowego reżimu sanitarnego. O której rozpoczęcie roku szkolnego? Kiedy uczniowie kończą wakacje?

W 2020 r. wakacje przybrały wyjątkowy charakter. Opóźnione terminy egzaminów oraz odbierania wyników spowodowały, że niektórzy zastanawiają się, czy nowy rok szkolny zaczyna się tradycyjnie pierwszego września. Odpowiadamy na najważniejsze pytania związane z początkiem nowego roku szkolnego.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020? Kiedy będzie? [DATA]

Uczniowie powrócą do szkół już we wtorek 1 września. Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie będą więc miały wpływu na termin rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21. Pierwszy dzień rozpocznie się tradycyjnie od uroczystych apelów, na których uczniowie przywitają kolejny rok nauki. Następnie, wychowawcy przekażą swoim uczniom najważniejsze informacje na temat organizacji pracy w szkole. Warto zabrać ze sobą kartkę papieru i długopis, aby zapisać wszystkie najważniejsze informacje.

Początek roku szkolnego 2020. O której godzinie?

Godzina rozpoczęcia roku szkolnego nie jest ustalona odgórnie dla całego kraju. Informacji o konkretnej godzinie rozpoczęcia zajęć w szkole należy szukać na stronie internetowej placówki, do której uczęszcza uczeń. Pierwszego dnia w szkołach nie są przeprowadzane zajęcia dydaktyczne. Uczniowie rozpoczną regularną naukę dopiero w środę 2 września. Oznacza to, że 1 września, uczniowie mogą się jeszcze cieszyć z ostatnich chwil letnich wakacji.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020. Wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej

Nowy rok szkolny będzie odbywał się w szczególnym reżimie sanitarnym. MEN przygotowało wytyczne dla kierowników placówek, które mają zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Nie będzie obowiązku zakrywania nosa i ust podczas zajęć dydaktycznych. Uczniowie będą jednak musieli pamiętać o dezynfekcji rąk przed wejściem do budynku. Osoby, które wykazują niepokojące objawy, takie jak kaszel powinny pozostać w domach, aby nie narażać pozostałych uczniów. Dodatkowe regulacje MEN można poznać pod tym linkiem.

Zobacz wideo Szkoła w czasie pandemii. Wspólny program Gazeta.pl, Tok FM i Wyborcza.pl
Więcej o: