Pogoda na weekend. Jakie warunki czekają nas w sobotę i niedzielę? Aura będzie wyjątkowo zmienna

Pogoda w najbliższych dniach będzie mocno zmienna. W niektórych regionach kraju pojawią się intensywne opady i burze, będzie ponadto wiał silny wiatr. Ostatnie dni tegorocznych wakacji niespecjalnie będzie przypominać lato.

Piątek nie był zbytnio przyjemny, jeśli chodzi o temperatury. W wielu regionach kraju słupki rtęci nie przekraczały 20 kresek, choć na szczęście w większości miejsc obyło się bez opadów i burz. Jaka będzie pogoda w weekend? Wszystkie informacje prezentujemy poniżej.

Pogoda na sobotę. Zachmurzenie i lokalne opady

W sobotę w północno-zachodniej i południowo-wschodniej części kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Poza tym w centrum można liczyć na większe zachmurzenie i miejscowe opady deszczu.

Na północnym wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej temperatura nie przekroczy 18-20 stopni. 23-24 kreski wskażą termometry w centralnej części kraju i na zachodzie, natomiast na południowym wschodzie będzie od 28 do 30 stopni.

Pogoda na niedzielę. Cieplej, ale deszczowo i burzowo

Niedziela będzie już znacznie cieplejsza. W większości regionów kraju temperatura będzie wynosić maksymalnie 26-29 stopni. Na północny Polski mogą jednak pojawić silne opady i burze, powodujące nawet lokalne zniszczenia.

Wieczorem intensywne opady prognozuje się na Podlasiu, części Mazowsza, a także w woj. kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim. Niewykluczone są również opady gradu, silne porywy wiatru, a nawet trąby powietrzne.

Zobacz wideo Lubelskie. Rozrzucał konary po leśnych drogach. Nagrała go ukryta kamera
Więcej o: