Pogoda na czwartek. Ponownie będzie burzowo. IMGW wydaje ostrzeżenia pierwszego stopnia

W czwartek zmiana w pogodzie - będzie chłodniej. Temperatury w wielu miejscach Polski nie przekroczą 20 stopni Celsjusza, a do tego w dalszym ciągu będzie mocno wiać. W niektórych regionach ponownie mogą pojawić się burze.

Czwartek w zdecydowanej większości kraju nie będzie przyjemny, głównie za sprawą temperatur i prognozowanych opadów. Zjawiska nie będą co prawda tak gwałtowne jak wczoraj, jednak lokalnie mogą przybierać na sile.

IMGW wydaje ostrzeżenia. W większości regionów chmury i deszcz

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem dla czterech województw. Objęte zostały nim woj. mazowieckie, lubelskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie.

W pozostałej części kraju synoptycy nie przewidują burz, jednak opady deszczu pojawią się najpewniej na północy i w centralnej części kraju. Poza tym na przeważającym obszarze Polski będzie się chmurzyć, choć na zachodzie i południu co jakiś czas może się rozpogadzać.

Wiatr ponownie da o sobie znać. Temperatura nie zachwyci

Sporym zagrożeniem może w dalszym ciągu być silny wiatr, który według prognoz będzie wiał z kierunku zachodniego. W porywach może on osiągać do 70-80 km/h i wywoływać lokalne szkody materialne.

Poza Pomorzem Gdańskim, gdzie temperatura może delikatnie przekroczyć 20 stopni, w pozostałych regionach słupki rtęci wskażą maksymalnie 19 stopni. Z uwagi jednak na wiatr i opady temperatura odczuwalna może być o 2-3 stopnie niższa.

Zobacz wideo Andrzej Duda powołał dwóch nowych ministrów - zdrowia i spraw zagranicznych
Więcej o: