Matura poprawkowa - wyniki. Jak sprawdzić? Kiedy i gdzie będą dostępne?

Wyniki matury poprawkowej będą dla wielu tegorocznych maturzystów niezwykle stresującym momentem. Uzyskanie odpowiedniej liczby punktów z pewnością pomoże im w wyborze dalszej ścieżki edukacji. Kiedy i gdzie będą one dostępne? Jak sprawdzić wyniki? Wszystkie informacje znajdują się poniżej.

Matura poprawkowa organizowana jest dla maturzystów, którym nie udało się zdobyć wymaganej liczby punktów w pierwszym terminie egzaminacyjnym. Jak sprawdzić wyniki? Kiedy i gdzie zostaną umieszczone? Poniżej znajdują się wszystkie odpowiedzi.

Matura poprawkowa - wyniki. Kiedy zostaną opublikowane?

Po nieudanym podejściu do pierwszego terminu egzaminu maturalnego, uczniowie będą musieli stanąć przed koniecznością ponownego rozwiązania testu z jednego przedmiotu. Z pewnością wielu z nich chciałoby mieć to już za sobą, jednak na ten moment przyjdzie im jeszcze trochę poczekać.

Matura poprawkowa w 2020 roku odbędzie się we wtorek, 8 września. Odbędzie się tylko w formie pisemnej. Wyniki matury poprawkowej z kolei zostaną opublikowane w środę, 30 września.

Matura poprawkowa - wyniki. Jak i gdzie sprawdzić?

Podobnie jak to miało miejsce przy okazji pierwszego terminu egzaminu, wyniki matury poprawkowej będzie można sprawdzić bez wychodzenia z domu. Informacje na ten temat zostaną opublikowane na specjalnej stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Podczas logowania należy podać swój numer PESEL, a także specjalnie wygenerowane hasło, otrzymane w szkole na specjalnym wydruku. Po wpisaniu obu wymaganych informacji, maturzystom pokaże się informacja na temat wyników matury poprawkowej.

Zobacz wideo Dwóch maturzystów zniszczyło podświetlany pylon przed budynkiem policji w Sochaczewie
Więcej o: