Warszawa. Poważna awaria wodociągowa w centrum stolicy. Woda wdarła się na jezdnię

Do poważnej awarii wodociągowej doszło w Alejach Jerozolimskich na wysokości ulicy Popularnej w Warszawie. Jej bezpośrednim efektem jest duży wyciek wody na jezdnię, powodujący utrudnienia dla kierowców.

Od dzisiejszego poranka mieszkańcy południowych dzielnic Warszawy zgłaszali problemy z dostępnością wody w mieszkaniach. Awaria dotyczyła Włoch, Ursusa, a także gmin Piastów i Pruszków - informuje warszawskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Awaria magistrali. Woda zablokowała ruch uliczny

Brak wody w kranach związany jest z awarią magistrali, która miała miejsce w okolicy Alej Jerozolimskich i ulicy Popularnej, która niemal całkowicie została zalana. Woda wdarła się między innymi na okoliczne parkingi, zaś trzy pasy wyjazdowe ze stolicy zostały zablokowane.

- Mieszkańcy Piastowa, Pruszkowa i części Włoch oraz Ursusa muszą liczyć się z obniżonym ciśnieniem wody w kranach lub całkowitym jej brakiem. Na miejsce, gdzie mieszkańcy mają wstrzymane dostawy wody, zostały wysłane beczkowozy. Szacujemy, że usuwanie skutków awarii może potrwać do wieczora, najpóźniej do jutra - powiedział "Wyborczej" Marek Smółka, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Zmiany również w komunikacji miejskiej

Awaria i wyciek wody doprowadziły do poważnych utrudnień w ruchu. Kierowcy nie mogą skręcać z Alej Jerozolimskich w ulicę Popularną. Dodatkowo pojawiły się problemy w kursowaniu komunikacji miejskiej.

- Linie 187, 517, 717 jadące w kierunku Ursus-Niedźwiadek / Ogińskiego kursują z pominięciem przystanku Popularna 02. Linie 127, 178, 191 jadące w kierunku Nowe Włochy/PKP Ursus/Regulska kursują ulicami: Al. Jerozolimskie – Łopuszańska (zawrotka) – Al. Jerozolimskie – Popularna do swojej trasy bez ominięcia przystanku. Linie 228 oraz 328 kursują bez pominięcia przystanków - przekazał stołeczny ZTM.

Zobacz wideo Długołęka. Tir zajechał drogę nieoznakowanego radiowozu, który poruszał się lewym pasem
Więcej o: