Perseidy 2020 już dziś. O której godzinie oglądać spadające gwiazdy? Transmisja online, godziny spektaklu

Perseidy 2020 to zjawisko, na które czeka wiele osób pasjonujących się astronomią i uwielbiających nocne spektakle na niebie. Kiedy będzie można oglądać spadające gwiazdy? O której godzinie będą najlepiej widoczne? Czy można obejrzeć transmisję online? Wszystkie informacje znajdują się poniżej.

W tym roku maksimum roju Perseidów będzie widoczne w nocy z 12 na 13 sierpnia. Warto zatem wybrać odpowiednią godzinę i miejsce, z którego spektakl ten będzie możliwy do obserwowania. Gdzie i kiedy będzie to możliwe? Podpowiadamy poniżej.

Perseidy (zdjęcie ilustracyjne)Perseidy 2020. Kiedy Perseidy będą najlepiej widoczne? Gdzie oglądać?

Perseidy 2020. O której godzinie najlepiej oglądać spadające gwiazdy?

Każdego roku Ziemia przedziera się przez drobinki pozostawione przez kometę 109P/Swift-Tuttle. Na niebie są one widoczne jako spadające gwiazdy. Z tego powodu największa ich widoczność przypada na okres od 17 lipca do 24 sierpnia.

Szczyt aktywności Perseidów przypada na noc z 12 na 13 sierpnia (ze środy na czwartek). Nocny spektakl rozpocznie się już około godziny 21:00 i potrwa do godzin porannych.

Perseidy 2020. Transmisja online - gdzie obejrzeć?

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, warszawskie Centrum Nauki Kopernik nie będzie przeprowadzać specjalnej akcji, polegającej na wspólnym oglądaniu spadających gwiazd. Chętni będą mogli jednak dołączyć do wydarzenia online.

Perseidy (spadające gwiazdy): 12 sierpnia 2020Noc spadających gwiazd. Jak dobrze będzie widać Perseidy? Prognoza pogody

Dziś o godzinie 21:00 na Facebooku odbędzie się specjalne wydarzenie. - Z nocy na noc można zobaczyć ich coraz więcej. Aż w końcu 12 sierpnia nadejdzie TA NOC - Noc Spadających Gwiazd, czyli maksimum roju Perseidów. Co roku spotykaliśmy się w parku przy Koperniku i wspólnie ich wypatrywaliśmy. Tym razem będzie inaczej - spotkamy się online - piszą organizatorzy.

Poza akcją organizowaną przez Centrum Nauki Kopernik, oglądanie spadających gwiazd online będzie organizowane przez wiele innych instytucji czy nawet osoby prywatne.

Zobacz wideo Mars 2020. Tak wyglądał start rakiety Atlas V z przylądka Canaveral na Florydzie
Więcej o: