Kiedy kończy się lato 2020? Ostatni dzień kalendarzowego i astronomicznego lata - DATA

Ostatni dzień lata 2020 to moment, który chcemy odepchnąć jak najdalej w czasie. Każdy chce jak najdłużej cieszyć się wakacyjną atmosferą i promieniami słońca. Kiedy jednak wypada ostatni dzień lata kalendarzowego i astronomicznego oraz czym różnią się te daty? Sprawdzamy, do kiedy będziemy mogli cieszyć się najcieplejsza porą roku?

Kiedy kończy się astronomiczne lato? Kiedy kończy się kalendarzowe lato? Czy ostatni dzień lata 2020 kalendarzowego i astronomicznego wypada w ten sam dzień? Rozwiewamy wątpliwości dotyczące przełomu lata oraz jesieni.

Kalendarzowe lato 2020 - kiedy się kończy?

Lato to pora roku, na którą czekają wszyscy. Uczniowie udają się na długo oczekiwane wakacje, a dorośli na swój wymarzony, letni urlop. Data początku i końca kalendarzowe lata jest zawsze stała. Najcieplejsza pora roku rozpoczęła się w 2020 w poniedziałek 22 czerwca. Lato trwa dokładnie trzy miesiące, zakończy się więc we wtorek 22 września. Wraz z nastaniem kolejnego dnia (23 września), rozpocznie się jesień, która będzie trwać do 21 grudnia.

Astronomiczne lato 2020 - kiedy się kończy?

Granice astronomicznego lata są wyznaczone przez moment przesilenia letniego oraz równonocy jesiennej. Przesilenie letnie to najdłuższy dzień w ciągu roku. W 2020 r. przesilenie miało miejsce 21 czerwca, dzień trwał przez 16 godzin i 46 minut. Równonoc jesienna ma miejsce, gdy długość dnia i nocy jest taka sama. W 2020 r. równonoc jesienna wypada 22 września. Oznacza to, że w bieżącym roku koniec lata kalendarzowego i astronomicznego przypadnie na ten sam dzień - 22 września.

Zobacz wideo Upał doskwiera? Zrób sama chłodzącą mgiełkę do ciała
Więcej o: