Kiedy koczy si lato 2020? Ostatni dzie kalendarzowego i astronomicznego lata - DATA

Ostatni dzie lata 2020 to moment, ktry chcemy odepchn jak najdalej w czasie. Kady chce jak najduej cieszy si wakacyjn atmosfer i promieniami soca. Kiedy jednak wypada ostatni dzie lata kalendarzowego i astronomicznego oraz czym rni si te daty? Sprawdzamy, do kiedy bdziemy mogli cieszy si najcieplejsza por roku?

Kiedy kończy się astronomiczne lato? Kiedy kończy się kalendarzowe lato? Czy ostatni dzień lata 2020 kalendarzowego i astronomicznego wypada w ten sam dzień? Rozwiewamy wątpliwości dotyczące przełomu lata oraz jesieni.

Kalendarzowe lato 2020 - kiedy się kończy?

Lato to pora roku, na którą czekają wszyscy. Uczniowie udają się na długo oczekiwane wakacje, a dorośli na swój wymarzony, letni urlop. Data początku i końca kalendarzowe lata jest zawsze stała. Najcieplejsza pora roku rozpoczęła się w 2020 w poniedziałek 22 czerwca. Lato trwa dokładnie trzy miesiące, zakończy się więc we wtorek 22 września. Wraz z nastaniem kolejnego dnia (23 września), rozpocznie się jesień, która będzie trwać do 21 grudnia.

Astronomiczne lato 2020 - kiedy się kończy?

Granice astronomicznego lata są wyznaczone przez moment przesilenia letniego oraz równonocy jesiennej. Przesilenie letnie to najdłuższy dzień w ciągu roku. W 2020 r. przesilenie miało miejsce 21 czerwca, dzień trwał przez 16 godzin i 46 minut. Równonoc jesienna ma miejsce, gdy długość dnia i nocy jest taka sama. W 2020 r. równonoc jesienna wypada 22 września. Oznacza to, że w bieżącym roku koniec lata kalendarzowego i astronomicznego przypadnie na ten sam dzień - 22 września.

Zobacz wideo Upał doskwiera? Zrób sama chłodzącą mgiełkę do ciała