Wyniki matur 2020. Kiedy i o ktrej bd dostpne? Gdzie zostan opublikowane? Jak si zalogowa?

Wyniki matur 2020. Ju niebawem maturzyci bd mogli sprawdzi, jak poszed im egzamin maturalny. O ktrej godzinie opublikowane zostan wyniki? Jak i gdzie je sprawdzi? Poniej wyjaniamy wszystkie wtpliwoci.

Tegoroczny egzamin maturalny odbył się w zupełnie innych warunkach, niż miało to miejsce chociażby przed rokiem. Wszystko za sprawą sytuacji epidemiologicznej, która w znaczący sposób wpłynęła na organizację najważniejszego testu na etapie edukacji. Jak sprawdzić wyniki i gdzie zostaną one umieszczone?

Wyniki matur 2020. Gdzie sprawdzić wyniki?

Informacje na temat wyników egzaminu maturalnego pojawią się na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. W tym celu należy przejść na główną stronę, następnie wybrać zakładkę "SERWIS OKE", po czym kliknąć na opcję "Dla uczniów".

Wyniki egzaminu maturalnego można również sprawdzić bezpośrednio w szkole, w której uczeń będzie odbierał świadectwo maturalne. Zdecydowana większość maturzystów woli jednak wcześniej poznać rezultaty, co OKE umożliwia na swojej stronie internetowej.

Wyniki matur 2020. Kiedy się pojawią?

Zgodnie z zapowiedzią Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, wyniki egzaminu dojrzałości zostaną udostępnione uczniom 11 sierpnia pomiędzy godz. 8 i 10. Należy jednak pamiętać, że w jednym momencie na stronę może wchodzić wielu uczniów, przez co często serwery potocznie mówiąc "nie wytrzymują".

Po wejściu na odpowiednią stronę internetową, należy wyszukać zakładki "uczeń". Następnie należy wpisać swój numer PESEL oraz hasło, które uczeń powinien otrzymać w szkole. W ten sposób, uczeń uzyska wyniki swoich egzaminów.

Zobacz wideo Dwóch maturzystów zniszczyło podświetlany pylon przed budynkiem policji w Sochaczewie