Praga-Południe. Burmistrz zakażony koronawirusem. Inni pracownicy również skierowani na kwarantannę

Burmistrz dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Kilka osób, które miało z nim kontakt zostało skierowanych na kwarantannę.

Do grona osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa dołączył burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski. "Gazeta Wyborcza" informuje, że chorobę przechodzi bezobjawowo.

Burmistrz zakażony. Inni pracownicy na kwarantannie

Burmistrz dzielnicy Praga-Południe otrzymał wyniki swojego testu w czwartek. O swoim zakażeniu poinformował w rozmowie ze "Stołeczną". Od tego dnia nie pojawił się już w pracy.

Urzędnicy są w stałym kontakcie z sanepidem. - Wytypowaliśmy osoby, które miały kontakt z zakażonym, kilka osób zostało skierowanych na kwarantannę. Biuro zostało zdezynfekowane, urząd będzie działał normalnie - powiedział Michał Szweycer z biura prasowego dzielnicy.

Kolejny dzień i kolejny rekord. Mazowsze w czołówce pod względem liczby zakażeń

W czwartkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia informowało o 726 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Podobnie jak dziś, gdy potwierdzono obecność wirusa u 809 kolejnych osób, był to kolejny rekord pod względem liczby zakażonych.

W dalszym ciągu najwięcej przypadków odnotowuje się na Śląsku (wczoraj 137, dzisiaj 259). Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Małopolska (wczoraj 118, dziś 144), zaś trzecie Mazowsze (wczoraj 107, dziś 104).

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie
Więcej o: