Pierwszy sklep sieci Primark w Polsce. Wiadomo, kiedy i gdzie zostanie otwarty

Za nieco ponad dwa tygodnie w warszawskiej Galerii Młociny otwarty zostanie długo wyczekiwany przez wiele osób sklep międzynarodowej marki odzieżowej Primark. Oficjalna data rozpoczęcia jej działalności w Polsce to 20 sierpnia.

Pierwsze informacje na temat wejścia marki Primark na polski rynek pojawiły się już pod koniec 2018 roku. W tym roku mogło dojść do tego szybciej, jednak wszystko zahamowała epidemia koronawirusa. Kilka tygodni temu z kolei nie było jeszcze jasne, kiedy otwarty zostanie pierwszy sklep, ponieważ sieć wciąż szukała pracowników.

Primark w Polsce już od 20 sierpnia. Każdy znajdzie coś dla siebie

Teraz jednak już wiadomo, że w czwartek 20 sierpnia o godzinie 10:00 otwarty zostanie pierwszy sklep Primark. Zlokalizowany będzie w warszawskiej Galerii Młociny i będzie zajmował powierzchnię dwóch pięter, na których łącznie będzie pracować 250 osób. Do dyspozycji klientów oddanych zostanie 30 kas.

W sklepie znajdą się przede wszystkim kolekcje zgodne z trendami modowymi w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej. Klienci znajdą tam między innymi obuwie, akcesoria, bieliznę oraz elementy wyposażenia domu. Co więcej, w sklepie pojawią się produkty Primark wykonane z materiałów pozyskiwanych w zrównoważony sposób.

Primark mocno ucierpiał z powodu koronawirusa. Nie zatrzyma to jednak rozwoju

Irlandzka sieć sklepów Primark posiada około 350 punktów w 12 państwach. Sama firma została założona w 1969 roku, zaś jej głównym atutem jest sprzedaż dobrych jakościowo produktów po niskich cenach. Hasło przewodnie sieci to "niesamowita moda w niesamowitych cenach".

W kwietniu tego roku Primark miał poważne problemy, wynikające z epidemii koronawirusa. Wówczas sieć zanotowała znaczący spadek przychodów, co jednak nie doprowadziło do zaniechania dalszego rozwoju. Kolejne sklep w Polsce ma powstać w Poznaniu.

Zobacz wideo Rozmowa Łukasza Kijka z Pawłem Borysem, prezesem PFR
Więcej o: