Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Kiedy będą dostępne? Gdzie je sprawdzić?

Już wkrótce poznamy wyniki egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie będą mogli je sprawdzić, korzystając z przygotowanej w tym celu strony internetowej. Jak to zrobić? Kiedy wyniki pojawią się w systemie?

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych długo czekali na ten dzień - w piątek 31 lipca poznają wyniki egzaminu ósmoklasisty. W jaki sposób będzie można je sprawdzić? Od której godziny będą dostępne? Komunikat w tej sprawie wydała Centralna Komisja Egzaminacyjna. 

Wyniki egzaminu ósmoklasisty. O której będą dostępne? Gdzie je sprawdzić?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 zostaną opublikowane w piątek 31 lipca o godzinie 10. Będzie można je sprawić za pośrednictwem platformy internetowej ZIU, pod TYM ADRESEM. Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które uczniowie klas ósmych otrzymali od dyrektorów swoich szkół. 

Zobacz wideo Szkoły nie są gotowe na drugą falę pandemii. Krytyczna ocena nauczycieli

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Najważniejsze terminy

Wyniki egzaminu ósmoklasisty mają znaczenie podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Centralna Komisja Egzaminacyjna przypomina najważniejsze daty związane z tym procesem.

  • Do 4 sierpnia do godziny 15 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje.
  • 12 sierpnia br. ogłoszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej.
  • Od 13 do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Szczegóły dotyczące harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, stronach internetowych kuratoriów oświaty i poszczególnych szkół ponadpodstawowych.

Więcej o: