Wyniki matur 2020. Kiedy będą? Gdzie i jak je sprawdzić? [TERMIN, DATA]

Wyniki matur 2020. Egzaminy maturalne odbyły się w tym roku w wyjątkowych okolicznościach. Opóźniony termin spowodował, że w 2020 r., abiturienci poznają wyniki matur dopiero w sierpniu. Podpowiadamy, kiedy i w jaki sposób sprawdzić wyniki egzaminu maturalnego.

Ze względu na pandemię koronawirusa, matury w 2020 r. odbyły się w od 8 do 29 czerwca. Uczniowie poznają wyniki egzaminów dopiero we wtorek 11 sierpnia. Jak sprawdzić wyniki matur? Jak zalogować się na stronę OKE?

Wyniki matur 2020. Kiedy będą dostępne? Jak sprawdzić?

Aby uzyskać wyniki egzaminu maturalnego, uczniowie nie będą musieli wychodzić z domów. Wyniki zostaną im udostępnione we wtorek 11 sierpnia poprzez stronę internetową Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Na stronie OKE należy znaleźć zakładkę "dla uczniów". Następnie należy wpisać swój numer PESEL oraz login i hasło, uzyskane w szkole. Po wpisaniu wszystkich danych, uczeń powinien otrzymać swoje wyniki.

Wyniki matur powinny pojawić się na stronie OKE w godzinach porannych od 8. do 10. Ze względu na duże zainteresowanie serwisem, co roku pojawiają się problemy z logowaniem. W przypadku zawieszenia się strony, najlepiej odczekać od kilku do kilkunastu minut i ponownie sprawdzić wyniki.

Matury poprawkowe 2020. Kiedy wyniki?

W przypadku nie zaliczenia egzaminu maturalnego jest możliwość jego poprawy. Sesja maturalna w terminie poprawkowym odbędzie się we wtorek 8 września o godz. 14.

Wyniki egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym zostaną przekazane w ten sam sposób, co wyniki egzaminu w normalnym terminie. Maturzyści poznają swój ostateczny wynik egzaminu dojrzałości do dnia 30 września 2020 r.

Aby zaliczyć egzamin trzeba zdobyć minimum 30 proc.

Od 8 do 17 lipca trwały również egzaminy maturalne w terminie dodatkowym. Do testów przystąpiło ok. 4 700 uczniów. 11 sierpnia zostaną podane wyniki egzaminów w terminie głównym, jak i dodatkowym.

Aby zaliczyć maturę, uczeń musi uzyskać co najmniej 30 proc. ze wszystkich egzaminów obowiązkowych, czyli j. polskiego, matematyki oraz j. obcego nowożytnego. Każdy uczeń powinien również przystąpić do jednego egzaminu rozszerzonego.

Zazwyczaj egzaminem obowiązkowym jest również egzamin ustny z języka polskiego i j. obcego. W 2020 r., egzaminy ustne odbyły się tylko dla osób, ubiegających się o miejsce w zagranicznych szkołach wyższych.

Zobacz wideo Marcin Kierwiński o planach wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego: To swoista próba karania wyborców
Więcej o: