Burze nad Polską. Gdzie jest burza? IMGW wydaje ostrzeżenia dla czterech województw

Piątkowa pogoda nie będzie zadowalająca dla fanów promieni słonecznych i ciepłych dni. W wielu regionach Polski mogą się pojawić burze, silny wiatr i opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

Niekorzystna aura z ostatnich kilku dni w dalszym ciągu będzie dawać o sobie znać. Dziś w niemal całym kraju nie ma co liczyć na wysoką temperaturę i dużo promieni słonecznych.

Pogoda na piątek dla całego kraju

Prognozowane zachmurzenie będzie dziś zmienne. Co więcej, synoptycy przewidują pojawienie się przelotnych opadów deszczu oraz burz z opadami, a także porywów wiatru o prędkości maksymalnie 90 kilometrów na godzinę. Na Śląsku, Pomorzu, Mazurach i Podlasiu może również pojawić się grad.

Temperatura będzie się wahała od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 25 stopni na Podlasiu. Wiatr przeważnie będzie wiał z północnego zachodu. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Pierwszy stopień ostrzeżenia dla czterech województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że burze mogą się dziś pojawić w pasie od Kujaw i Pomorza po Podlasie, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, a także miejscami na południu.

Przed południem IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego przed silnym deszczem i burzami. Opady mogą sięgnąć 45 mm, porywy wiatru zaś będą osiągały do 60 km/h.

Zobacz wideo Kiedy bon turystyczny trafi do rodzin?
Więcej o: