Wybory 2020. Kim jest Małgorzata Trzaskowska, żona Rafała Trzaskowskiego?

Trwa kampania wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich 2020. Jeden z kandydatów, Rafał Trzaskowski, wielokrotnie dziękował swojej żonie Małgorzacie za wsparcie w niełatwym czasie kampanii. Kim ona jest?

Małgorzata Trzaskowska ma 42 lata i pochodzi z Rybnika. Ma brata i siostrę bliźniaczkę. Za Rafała Trzaskowskiego wyszła w 2002 roku, co oznacza, że para jest małżeństwem od 18 lat. Mają dwoje dzieci - 16-letnią Aleksandrę i 11-letniego Stanisława.

Małgorzata Trzaskowska poznała swojego męża, kiedy miała 19 lat. O tym, jak do tego doszło, opowiedziała w wywiadzie dla miesięcznika "Vogue".

- Oglądałam zdjęcia mojego brata ze studiów i na jednym z nich zobaczyłam chłopaka, który mnie zaciekawił. Później przyjechałam do brata na zakończenie roku kolegium europejskiego na Natolinie. Zobaczyłam z daleka Rafała i w mojej głowie pojawiła się, zupełnie nie wiem skąd, myśl: "To będzie mój mąż". Sama się wtedy śmiałam z tego dziwnego przeczucia - mówiła w 2018 roku, kiedy jej mąż został prezydentem Warszawy. 

Kiedy para zaczęła się spotykać, Małgorzata Trzaskowska studiowała na Śląsku. Przez kilka lat ona i jej przyszły mąż podróżowali do siebie pociągami. Żona Rafała Trzaskowskiego przeprowadziła się do Warszawy dopiero po ślubie.

 

Kim jest Małgorzata Trzaskowska? Zawód, praca, wykształcenie

Małgorzata Trzaskowska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Pracowała niegdyś w agencji marketingowej, a w 2007 roku rozpoczęła pracę dla Urzędu Miasta st. Warszawy. Początkowo zajmowała się promocją miasta, po kilku latach zasiadła w biurze rozwoju gospodarczego. Po tym, jak jej mąż wygrał wybory samorządowe w 2018 roku, podjęła decyzję o rezygnacji z pracy w stołecznym ratuszu. Odeszła z niego w marcu 2019 roku, ponieważ chciała uczestniczyć do końca w projekcie przygotowania i koordynacji działań związanych z udziałem Warszawy w prestiżowych targach nieruchomości MIPIM 2019 w Cannes.

Małgorzata Trzaskowska rzadko zabierała głos publicznie. Gdy jej mąż rozpoczął walkę o fotel prezydencki, zaczęła udzielać się w social mediach. Założyła m.in. Instagrama, gdzie opublikowała już kilka zdjęć z rodziną, w tym zdjęcie ze swojego ślubu.

 
Więcej o: