Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 28 czerwca zrobimy zakupy?

W 2020 roku tylko siedem razy będziemy mogli udać się w niedzielę na zakupy. Kiedy przypada najbliższa niedziela handlowa?
Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Od początku 2020 roku funkcjonują nowe zasady dotyczące liczby niedziel, w trakcie których sklepy będą otwarte dla klientów. Ostatnie zmiany w regulacjach spowodowały, że w tym roku tylko siedem razy będzie można udać się do sklepu w ostatni dzień tygodnia. Co więcej, sklepy będą również zamknięte w dni, w które wypadają święta ustawowo wolne od pracy. W tym roku taka sytuacja będzie miała miejsce w następujące dni:

  • sobota 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie NMP,
  • niedziela 1 listopada - Wszystkich Świętych,
  • środa 11 listopada - Święto Niepodległości,
  • piątek 25 i sobota 26 grudnia - Boże Narodzenie.

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 28 czerwca sklepy będą otwarte?

W nadchodzącą niedzielę, 28 czerwca sklepy będą otwarte. W dniu wyborów prezydenckich wypada właśnie jedna z tych niedziel w ciągu roku, w którym będziemy mogli zrobić zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych.

W ostatnie dni tygodnia, w których handel jest zakazany najczęściej udajemy się po zakupy do małych sklepów osiedlowych lub na stacje paliw. Tym razem jednak problemu nie będzie - otwarte na klientów będą największe supermarkety, jak Auchan, Lidl czy Biedronka.

Nadchodząca niedziela będzie czwartą z siedmiu, w trakcie których będzie można zrobić zakupy w 2020 roku. Następny raz sklepy otworzą się na klientów 30 sierpnia.

Niedziele handloweNiedziele handlowe fot. AG

Więcej o: