Egzamin ósmoklasisty 2020. Kiedy wyniki? Gdzie i jak je sprawdzić?

Egzamin ósmoklasisty 2020. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała dokładny harmonogram tegorocznego egzaminu, a także termin, w którym podane zostaną oficjalne wyniki testów.

Uczniowie kończący w tym roku szkołę podstawową mają już za sobą wszystkie egzaminy. 16 czerwca mierzyli się z testem z języka polskiego, dzień później z matematyką, zaś na koniec, 18 czerwca pisali egzamin z języka obcego nowożytnego. Teraz pozostaje im czekać na wyniki, które poznają w okresie wakacyjnym.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Kiedy wyniki?

W połowie maja minister edukacji Dariusz Piontkowski opublikował dokładny harmonogram dotyczący terminów odbywania się poszczególnych egzaminów, a także dzień, w którym podaje zostaną oficjalne wyniki.

Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty wypada na 31 lipca 2020 roku. Tego samego dnia dojdzie do przekazania szkołom stosownych zaświadczeń.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Jak sprawdzić wyniki?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 tradycyjnie będzie można poznać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Okręgowej Komisji Edukacyjnej dla danego województwa.

Do sprawdzenia wyników niezbędne będą PESEL oraz hasło, które uczeń otrzymał w swojej szkole. W dniu publikacji wyników serwery mogą być mocno obciążone, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że będzie trzeba kilkukrotnie odświeżać stronę, aby sprawdzić wyniki.

Zobacz wideo Sośnierz: Nie spodziewałem się, że będziemy się tak długo męczyli z wygaszaniem epidemii
Więcej o: