Dzień Ojca 2020. Kiedy obchodzimy to święto? Skąd się wzięło?

Dzień Ojca to święto, które ma charakter stały i co roku wypada w czerwcu. Kiedy obchodzimy Dzień Ojca 2020? Przypominamy, którego dnia wypada złożyć tacie życzenia.

Dzień Ojca ma stałe miejsce w kalendarzu i co roku wypada 23 czerwca. Oznacza to, że święto to obchodzimy już w nadchodzący wtorek. Zwyczaj nakazuje, aby w Dzień Ojca złożyć swojemu tacie życzenia lub wręczyć mu jakiś drobny upominek. Święto to jest okazją, aby wyrazić wobec niego szacunek i podziękować mu za okazaną pomoc i wkład włożony w nasze wychowanie.

Zobacz wideo Spędź Dzień Ojca z dzieckiem na pikniku, ale najpierw... przygotujcie razem piękny kosz na smakołyki

Dzień Ojca - skąd wzięło się to święto?

Dzień Ojca w Polsce ma już kilkudziesięcioletnią tradycję, jednak jego historia jest znacznie dłuższa. Pierwsze obchody Dnia Ojca dobyły się w 1910 roku w mieście Spokane w stanie Waszyngton w USA z inicjatywy Sonory Smart Dodd, córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Kobieta, dowiedziawszy się o ustanowieniu Dnia Matki, stwierdziła, że ojcowie również zasługują na swoje święto i wyszła z lokalną inicjatywą celebracji Dnia Ojca. Z czasem święto to stawało się coraz bardziej popularne, choć przez lata starania o wprowadzenie go na skalę krajową nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Dopiero w 1972 roku prezydent Richard Nixon oficjalnie ustanowił Dzień Ojca w Stanach Zjednoczonych.

Więcej o: