Dzień Ojca 2020. Kiedy wypada ten dzień? Jaka jest jego historia?

Każdego roku w drugiej połowie czerwca obchodzimy Dzień Ojca. W kalendarzu niezmiennie zajmuje ono stałe miejsce. Podpowiadamy, kiedy złożyć życzenia tacie, a także wyjaśniamy, skąd się to święto wzięło.

Co prawda Dzień Ojca w Polsce nie jest aż tak popularny, jak Dzień Mamy, ale i tak tego dnia wielu ojców otrzymuje prezenty i życzenia od swoich pociech. Poniżej wyjaśniamy, kiedy on przypada w 2020 roku.

Dzień Ojca 2020. Kiedy wypada?

Każdego w roku w Polsce Dzień Ojca obchodzony jest 23 czerwca. Tradycja ta wpisała się w polską kulturę w 1965 roku i choć w dalszym ciągu to Dzień Mamy jest bardziej spopularyzowanym świętem, to ojcowie i tak otrzymują w tym dniu mnóstwo upominków.

Pomysłów na prezenty i upominki dla ojców jest mnóstwo. Poza tak standardowymi, jak życzenia czy odwiedziny, dzieci często wręczają kartki i inne drobne gadżety.

Dzień Ojca 2020. Jaka jest historia tego święta?

Geneza tego dnia związana jest ze Stanami Zjednoczonymi i pomysłem, że skoro Dzień Mamy osiągnął taki ,,sukces", warto zorganizować również podobne święta dla innych członków rodziny.

Po raz pierwszy święto było obchodzone w 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton. Dopiero 62 lata później, w 1972 roku prezydent Richard Nixon oficjalnie ustanowił Dzień Ojca.

Zobacz wideo Wojciech Pokora przez lata był szufladkowany jako odtwórca głównej roli w "Poszukiwany, poszukiwana" (Popkultura Extra)
Więcej o: