Egzamin ósmoklasisty 2020 - język angielski i inne języki obce. Gdzie znaleźć arkusz? Kiedy wyniki?

18 czerwca to ostatni dzień egzaminu ósmoklasisty 2020. Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej zmierzyli się dziś z testem z wybranego języka obcego. Gdzie można znaleźć arkusze z języka angielskiego, niemieckiego i innych? Kiedy zostaną ogłoszone wyniki? Podpowiadamy.

Egzamin ósmoklasisty 2020 trwał trzy dni. We wtorek uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej przystąpili do testów z języka polskiego, a we środę - z matematyki. W czwartek 18 czerwca przyszedł czas na języki obce. Z informacji, które podało Ministerstwo Edukacji Narodowej, wynika, że aż 95,7 proc. ósmoklasistów wybrało język angielski. Drugim najczęściej wybieranym językiem był język niemiecki - taki test napisało 3,8 proc. uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpiło łącznie 0,5 proc. ósmoklasistów.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Skąd można pobrać arkusze? 

Egzamin ósmoklasisty z języka obcego rozpoczął się o godzinie 9. Uczniowie mieli na jego rozwiązanie 90 minut. Ci ósmoklasiści, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu np. ze względu na niepełnosprawność, mogli pisać egzamin o 45 minut dłużej.

Regułą jest, że po tym, jak wszyscy zdający zakończą pisanie testu, Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje arkusze. Następuje to zazwyczaj w ciągu dwóch godzin od zakończenia egzaminu. Arkusze z tegorocznego egzaminu ósmoklasisty można znaleźć TUTAJ

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Egzamin ósmoklasisty 2020. Kiedy wyniki? Gdzie je sprawdzić?

Wyniki z egzaminu ósmoklasisty 2020 zostaną opublikowane 31 lipca. Tego samego dnia  uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Swoje rezultaty będzie można sprawdzić także przez internet. Aby to zrobić, trzeba będzie się zalogować na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej właściwej dla danego województwa. Do logowania potrzebny będzie numer PESEL ucznia oraz hasło, które otrzymał w szkole. 

Więcej o: