Matura 2020. Chemia i informatyka. Gdzie sprawdzić arkusze? Kiedy będą wyniki?

W środę, 17 czerwca o godzinie 9:00 rozpoczęły się egzaminy maturalne z chemii i informatyki. Egzaminy potrwają dokładnie 180 minut, zaś arkusze zadań będą dostępne w sieci około godziny 14:00.

Szósty dzień egzaminów maturalnych oznacza dla uczniów konieczność zmierzenia się z chemią oraz informatyką na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Oba przedmioty wybierali tylko chętni, dla których są one istotne w kontekście dalszej edukacji.

Matura 2020 z chemii i informatyki. Gdzie sprawdzić arkusze?

Podobnie jak w przypadku pozostałych przedmiotów, arkusze z chemii i informatyki na obu poziomach trudności będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Przy okazji każdego dnia egzaminów CKE publikuje arkusze około godziny 14:00. Dodatkowo w ich treści zawarte są zasady oceniania, na podstawie których uczniowie mają przyznawane punkty.

Matura 2020 z chemii i informatyki. Kiedy będą wyniki?

W tym roku wyniki egzaminów maturalnych zostaną opublikowanie 11 sierpnia. Egzaminy poprawkowe z kolei zaplanowano na wrzesień, zaś ich rezultaty mają zostać podane 30 września.

Aby poznać wyniki egzaminów w Internecie, wystarczy przejść na stronę internetową Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, wybrać zakładkę ,,serwis OKE", a następnie ,,Dla uczniów". Dalej należy wpisać login oraz hasło, które uczniom wręcza szkoła.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?
Więcej o: