Egzamin ósmoklasisty 2020 - matematyka. Gdzie sprawdzić arkusze, kiedy pojawią się wyniki?

W środę 17 czerwca uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych podeszli do drugiego egzaminu ósmoklasisty. Gdzie pojawią się arkusze z tego testu? Kiedy uczniowie otrzymają wyniki egzaminów?

Egzamin ósmoklasisty z matematyki rozpoczął się o godzinie 9:00 w środę 17 czerwca. Egzamin składa się z pytań zamkniętych i zadań otwartych. W porównaniu do ubiegłych lat ma zwiększyć się liczba zadań praktycznych oraz pytań z uzasadnieniem. Na rozwiązanie testu uczniowie mają 100 minut.

Egzamin ósmoklasisty 2020 z matematyki - gdzie sprawdzić arkusze i wyniki?

Arkusze z matematyki opublikowane zostaną w środę 17 czerwca po zakończeniu egzaminu przez ósmoklasistów. Pojawi się on na stronach CKE i OKE około godziny 13:00.

Wyniki z egzaminów znane będą dopiero w piątek 31 lipca. Można je będzie sprawdzić w szkole lub na stronie Okręgowej Komisji Edukacyjnej odpowiedniej dla danego regionu. W tym celu należy zalogować się na stronie OKE wykorzystując swój numer PESEL oraz hasło podane przez szkołę. Lista jednostek, gdzie można się zalogować, znajduje się poniżej: 

  • OKE Gdańsk - woj. pomorskie i kujawsko-pomorskie: www.oke.gda.pl
  • OKE Poznań - woj. zachodniopomorskie, wielkopolskie i lubuskie: www.oke.poznan.pl
  • OKE Wrocław - woj. dolnośląskie i opolskie: oke.wroc.pl
  • OKE Jaworzno - woj. śląskie: oke.jaworzno.pl
  • OKE Kraków - woj. małopolskie, podkarpackie i lubelskie: www.oke.krakow.pl
  • OKE Łódź - woj. łódzkie i świętokrzyskie: www.komisja.pl
  • OKE Warszawa - woj. mazowieckie: www.oke.waw.pl
  • OKE Łomża - woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie: www.oke.lomza.pl

Do egzaminów ósmoklasistów podejdzie prawie 348 tysięcy uczniów w całym kraju. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły. Termin dodatkowy dla młodzieży, która nie mogła wziąć udział w testach w pierwszym terminie, wyznaczony został w dniach od 7 do 9 lipca.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?
Więcej o: