Zakończenie roku szkolnego 2020. Jak będzie wyglądać? Kiedy rozpoczną się wakacje?

Zakończenie roku szkolnego w czasie pandemii koronawirusa wywołuje wiele emocji. Uczniowie, którzy od lutego uczą się w sposób zdalny, zastanawiają się, kiedy odbędzie się zakończenie roku oraz jak będzie wyglądać? Odpowiadamy na pytania i wątpliwość związane z zakończeniem semestru.

Ze względu na panujący w Polsce stan epidemii, Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało się na ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty od 12 marca do 28 czerwca 2020 r.

Zakończenie roku szkolnego 2020: DATA

W praktyce zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się w piątek 26 czerwca.

Wtedy również, zgodnie z informacjami rządowymi, uczniowie z całej Polski będą mogli odebrać świadectwa, chyba, że dyrektor, ze względu na sytuację epidemiczną, wyznaczy inny termin. Od następnego dnia, czyli soboty 27 czerwca, uczniowie rozpoczną upragnione wakacje.

Sposób odebrania świadectwa leży w gestii dyrektora danej placówki. Jakie środki ostrożności zostaną podjęte przy odbieraniu dokumentu zależy więc od placówki, do której uczęszcza uczeń.

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

W czasie epidemii musiały zostać przełożone terminy egzaminów maturalnych. Z formalnego punktu widzenia, maturzyści zakończyli swój rok szkolny już 24 kwietnia. Ostatni egzamin dojrzałości odbędzie się jednak 29 czerwca i od następnego dnia maturzyści rozpoczną swoje pierwsze wakacje przed pójściem na studia.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?
Więcej o: