Matura 2020. Arkusze z biologii i WOS-u. O której zostaną opublikowane? Gdzie ich szukać? [Wyniki]

16 czerwca maturzyści zmierzą się z egzaminami z biologii oraz wiedzy o społeczeństwie. Kiedy skończą pisać, Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje arkusze z tych przedmiotów. Skąd będzie można je pobrać?

We wtorek 16 czerwca odbędą się łącznie cztery egzaminy maturalne. O godzinie 9 uczniowie rozpoczęli pisanie egzaminów z biologii (na poziomie podstawowym i rozszerzonym), a o 14 przystąpią do testów z wiedzy o społeczeństwie (również na dwóch poziomach). Kiedy wszyscy odłożą długopisy, w internecie zostaną opublikowane arkusze maturalne. Gdzie je znaleźć?

 Matura 2020. Gdzie znaleźć arkusze maturalne z biologii i WOS-u?

Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje arkusze z egzaminów maturalnych tego samego dnia, w którym testy zostały przeprowadzone. Są one publikowane mniej więcej dwie godziny po zakończeniu danego testu. Pojawiają się na stronie internetowej CKE, w zakładce "Arkusze egzaminacyjne - Matura 2020".

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

 Kiedy wyniki matur 2020? Gdzie można je sprawdzić?

Przypomnijmy, że wyniki egzaminów maturalnych zostaną ogłoszone 11 sierpnia, a więc za niespełna dwa miesiące. Tego samego dnia szkoły wydadzą maturzystom świadectwa, aneksy i informacje o wynikach. Wyniki matur 2020 będzie można sprawdzić także za pośrednictwem internetu, logując się na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej właściwej dla danego województwa. Aby poznać swoje wyniki, uczeń będzie musiał podać swój numer PESEL oraz hasło, które otrzymał w szkole

Więcej o: