Matura 2020 z matematyki na poziomie rozszerzonym - o której i gdzie sprawdzić arkusze? [15.06.2020]

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 9:00. Kiedy uczniowie będą mogli zobaczyć arkusze z tego testu na stronach CKE?
Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

W poniedziałek 15 czerwca uczniowie ostatnich klas liceów i techników przystąpili do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym. Później tego samego dnia, o godzinie 14:00 do matury podejdą osoby, które chcą sprawdzić swoją wiedzę z filozofii.

Matura 2020. Arkusze z matematyki na poziomie rozszerzonym

Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje arkusze z egzaminów maturalnych tego samego dnia, w którym testy zostały przeprowadzone. Arkusze powinny być dostępne na stronie CKE do około 2 godzin po zakończeniu danego egzaminu. Będą się one pojawiać na stronie cke.gov.pl.

Wyniki matur podane zostaną dopiero we wtorek 11 sierpnia. Uczniowie będą mogli sprawdzić je po zalogowaniu na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. W tym celu muszą znać swój numer PESEL oraz hasło podane im w szkole.

Obowiązkową maturę z matematyki na poziomie podstawowym w tym roku zdawało 272 tysięcy maturzystów. Uczniowie muszą przystąpić do trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych: z języka polskiego, języka obcego i matematyki na poziomie podstawowym oraz do co najmniej jednego dodatkowego egzaminu z przedmiotów dostępnych do wyboru.

Więcej o: