Egzamin ósmoklasisty 2020. Ile trwa? Kiedy się odbędzie? Kiedy wyniki?

Egzamin ósmoklasisty, obok egzaminu maturalnego jest jednym z najważniejszych momentów na ścieżce edukacyjnej wszystkich uczniów. Tegoroczne zmagania z pytaniami testowymi rozpoczną się już 16 czerwca. Ile trwa egzamin? Kiedy będą wyniki?

W 2020 roku egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach od 16 do 18 czerwca. Termin ten został wydłużony o niemal dwa miesiące - pierwotnie miał się rozpocząć w dniach 21-23 kwietnia, jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną musiał zostać przełożony - przypomina CKE. Podstawowe informacje na temat czasu trwania poszczególnych części, daty wyników, jak również liczby osób w całej Polsce, które będą pisać egzamin znajdują się poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Ile trwa?

Egzamin ósmoklasisty 2020 rozłożony będzie na trzy dni z uwagi na fakt, iż uczniów czeka rozwiązywanie zadań z trzech przedmiotów. Zakres czasowy poszczególnych części przedstawia się następująco:

  • wtorek, 16 czerwca (język polski): rozpoczęcie godz. 9:00, czas trwania 120 minut,
  • środa, 17 czerwca (matematyka): rozpoczęcie godz. 9:00, czas trwania 100 minut,
  • czwartek, 18 czerwca (język obcy nowożytny): rozpoczęcie godz. 9:00, czas trwania 90 minut.

W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków egzaminu, czas egzaminu z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony odpowiednio o 60 minut (język polski), 50 minut (matematyka) oraz 45 minut (język obcy nowożytny).

Egzamin ósmoklasisty 2020. Kiedy wyniki?

Wypełnione przez ósmoklasistów arkusze zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną - informuje CKE.

Ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca. Tego dnia uczniowie poznają swoje wyniki, a także otrzymają zaświadczenia o uzyskanym na egzaminie rezultacie.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?
Więcej o: