Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 14 czerwca zrobimy zakupy?

Od początku tego roku tylko siedem razy będziemy mogli udać się na zakupy w niedzielę. Kiedy przypada najbliższa niedziela handlowa?
Zobacz wideo

Na początku 2020 roku w życie weszły nowe regulacje dotyczące tego, kiedy w rocznym kalendarzu wypadają niedziele handlowe. Ostatnie zmiany spowodowały, że w ciągu roku tylko siedmiokrotnie będzie mogli zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia. Co więcej, sklepy będą również zamknięte w dni, w które wypadają święta ustawowo wolne od pracy. Do końca 2020 roku taka sytuacja wydarzy się w następujące dni:

  • czwartek 11 czerwca - Boże Ciało,
  • sobota 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie NMP,
  • niedziela 1 listopada - Wszystkich Świętych,
  • środa 11 listopada - Święto Niepodległości,
  • piątek 25 i sobota 26 grudnia - Boże Narodzenie.

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 14 czerwca sklepy będą otwarte?

W najbliższą niedzielę, 14 czerwca sklepy będą zamknięte. W myśl ustalonego terminarza, w 2020 roku zakupy zrobimy w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc, a także w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Najbliższy termin, w którym będziemy mogli się udać na niedzielne zakupy przypada na 28 czerwca. Później dojdzie do tego 30 sierpnia, a następnie dopiero w grudniu.

Obostrzenia dotyczące handlu. Maseczki wciąż niezbędne

30 maja przestał obowiązywać nakaz noszenia osłony ust i nosa w otwartej przestrzeni, o ile możliwe jest zachowanie 2-metrowego dystansu od innych osób. Oznacza to, że nie musimy nosić maseczki w drodze do sklepu, na spacerze, na parkingu, w parku czy na plaży.

W dalszym ciągu jednak zachowany jest obowiązek zasłaniania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach, takich jak autobus, tramwaj, sklep, bank, targ, poczta, kino, lekarz czy kościół.

Więcej o: