Niedziele handlowe 2020. Czy 14 czerwca wypada niedziela handlowa?

Czy 14 czerwca to niedziela handlowa? Czy będziemy mogli zrobić normalne zakupy? Zobacz, jakie zasady handlu w niedziele obowiązują w 2020 roku
Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Od czasu wprowadzenia zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia, mieszkańcy Polski zadają sobie pytanie kiedy są niedziele handlowe oraz w jakie niedzielę są otwarte sklepy? Skorzystaj z naszego kalendarza i nie pomyl się, kiedy zrobić zakupy.

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 14 czerwca zrobimy zakupy?

14 czerwca nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że najpopularniejsze sklepy wielkopowierzchniowe będą w tym czasie zamknięte. Zakupów nie będzie można zrobić w takich marketach jak Auchan, Lidl, czy Biedronka. Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedzielę przewiduje jednak wyjątki, placówki, w których handel w niedzielę jest dozwolony.

Wśród nich znajdziemy m.in.: stacje paliw, kwiaciarnie, apteki, ale również sklepy sklepy prowadzone przez właścicieli, jak również te znajdujące się na dworcach kolejowych czy w placówkach pocztowych. W niedzielę nie jest zakazany handel dokonywany drogą elektroniczną. Można więc zrobić zakupy w sklepach i platformach internetowych.

Niedziel handlowe 2020Niedziel handlowe 2020 fot. AG

W bieżącym miesiącu, niedzielne zakupy będziemy mogli zrobić tylko 28 czerwca. A w pozostałej części roku czekają nas zaledwie trzy niedzielę handlowe, jedna w sierpniu i dwie w grudniu.

Więcej o: