Czy w Boże Ciało sklepy są otwarte? Sprawdź, gdzie można zrobić zakupy 11 czerwca?

Czy w Boże Ciało 2020 sklepy są otwarte? Dni wolne od pracy to czas, na który czekają wszyscy Polacy. Należy jednak uważnie zaplanować swój czas, aby nie stracić możliwości zrobienia zakupów. Od czasów wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę, sklepy wielkopowierzchniowe pozostają otwarte tylko w niektóre dni.

W tym tygodniu Polacy wyruszą na procesje z okazji święta Bożego Ciała, a jeśli korzystnie ułożą swój urlop, to będą mogli skorzystać z czasu wolnego w długi weekend czerwcowy. Zobacz, kiedy i gdzie zrobić w tym czasie zakupy?

Zobacz wideo Kolejne etapy odmrażania gospodarki. Co z branżą ślubną?

Sklepy w Boże Ciało

Boże Ciało w 2020 roku wypada w czwartek 11 czerwca. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, który wedle prawa jest traktowany tak samo jak niedziela niehandlowa. Oznacza to, że 11 czerwca nie będziemy mogli zrobić zakupów w supermarketach.

Zakaz handlu obowiązuje również w niedzielę 14 czerwca. Zakupy bez żadnych ograniczeń wykonamy więc we wszystkie dni bieżącego tygodnia, poza czwartkiem (11 czerwca) i niedzielą (14 czerwca).

Żeby nie stracić okazji do zaopatrzenia swojego własnego domu, zakupy trzeba zrobić dzień wcześniej albo zdecydować się na wyjście do mniejszej placówki, która jest wyłączona z zakazu handlu.

Wśród nich znajdziemy: stacje benzynowe, kwiaciarnie, apteki, sklepy z pamiątkami i dewocjonaliami, placówki handlowe, w których przeważająca działalność polega na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych, sklepy w placówkach pocztowych, piekarnie, cukiernie oraz sklepy prowadzone przez właściciela.

W 2020 roku, zakupy zrobimy swobodnie tylko w siedem niedziel. Najbliższa będzie miała miejsce 28 czerwca.

Niedziel handlowe 2020Niedziel handlowe 2020 fot. AG

Więcej o: