Wakacje 2020: kiedy się zaczynają i ile trwają wakacje uczniów? [kalendarz szkolny]

Tradycyjnie w czerwcu kończy się rok szkolny, a uczniowie w całej Polsce będą mogli udać się na zasłużone wakacje. Do kiedy trwa przerwa letnia w szkołach?

Wakacje to czas szczególnie upragniony i wyczekiwany przez młodszych i starszych uczniów. Letnia przerwa w nauce jest najdłuższa: zaczyna się w czerwcu i kończy wraz z początkiem września. Kiedy dokładnie zaczynają się wakacje w 2020 roku?

Wakacje 2020 - kiedy zaczyna i kończy się letnia przerwa w szkołach?

Terminy dotyczące wakacji i innych przerw w nauce ustalane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wakacje 2020 rozpoczną się po zakończeniu roku szkolnego, który w tym roku wypada w piątek 26 czerwca. Tradycyjnie wakacje potrwają do końca sierpnia. Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się we wtorek 1 września.  

W tym roku wakacje będą trwały wyjątkowo krótko, bo 66 dni. Dla porównania rok temu przerwa letnia od szkoły była o osiem dni dłuższa.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Przez ostatnie miesiące 2020 roku uczniowie i młodzież mobilizuje się do nauki zdalnej, która wprowadzona została ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju. Mimo tego resort nauki nie zdecydował się na skrócenie lub wydłużenie wakacji i przerwy w nauce. Epidemia może mieć jednak wpływ na to, jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym.

- Po pierwsze nie wiemy, czy tak rzeczywiście będzie, ale trzeba się do tego przygotowywać. Mamy więc już rozwiązania prawne, które umożliwiają ewentualne rozpoczęcie nauczania na odległość wraz z początkiem nowego roku szkolnego - zapowiedział szef MEN Dariusz Piontkowski.

Więcej o: