Matura 2020: język angielski. Arkusz CKE, odpowiedzi i rozwiązania gdzie szukać, o której? [ANGIELSKI PODSTAWA 10.06.2020]

10 czerwca maturzyści podejdą do egzaminu z języka angielskiego. W następnych dniach testy przeprowadzone zostaną z kolejnych przedmiotów. Kiedy uczniowie poznają wyniki swoich egzaminów? Kiedy i gdzie znajdą arkusze z języka angielskiego?
Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Harmonogram egzaminów maturalnych przygotowany został przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Na stronie CKE wyjaśnione zostało również to, w jaki sposób uczniowie mogą zapoznać się z wynikami swoich testów.

Wyniki matur 2020 - kiedy i gdzie sprawdzić wyniki?

Wyniki matur zostaną ogłoszone we wtorek 11 sierpnia. Będzie można je sprawdzać także za pośrednictwem internetowych stron Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Wyniki pojawią się pomiędzy godziną 8 a 10. Aby sprawdzić swój wynik matury, każdy z uczniów musi posiadać login i hasło. 

Po otwarciu strony OKE maturzysta powinien wejść w zakładkę "Uczeń", a następnie zalogować się na stronie przy użyciu swojego numeru PESEL (jako loginu) i hasła podanego w szkole. W przypadku zgubienia danych uczeń musi zwrócić się do szkoły z prośbą o nowe hasło.

Gdzie uczniowie mogą się logować? Ze względu na województwa są to:

Matura 2020. Arkusze z języka angielskiego

Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje arkusze poszczególnych egzaminów w ten sam dzień, w który zostały one przeprowadzone. Na stronie internetowej CKE można więc już znaleźć tegoroczne arkusze z języka polskiego na obu poziomach, z matematyki na poziomie podstawowym oraz z języka łacińskiego i kultury antycznej na poziomie rozszerzonym. Arkusze z języka angielskiego powinny pojawić się na tym portalu kilka godzin po zakończeniu egzaminów (te zaplanowano na godzinę 9 i 14). CKE publikuje arkusze maturalne TUTAJ

Więcej o: