Potrącenie dwóch rowerzystek na Śląsku. Jedną z poszkodowanych jest kolarka Rita Malinkiewicz - policja szuka świadków

Dwie rowerzystki zostały ranne w wypadku z udziałem samochodu osobowego, do którego doszło w okolicach Bielska-Białej. Jedną z poszkodowanych jest reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz. Obydwie kobiety były reanimowane.

Jak podaje portal eurosport.tvn24.pl Rita Malinkiewicz w poniedziałek 1 czerwca miała zorganizować trening dla swoich znajomych. Wraz z inną kolarką jechała na miejsce zbiórki. Niestety około godziny 16:30 na wysokości skrzyżowania Żywieckiej i Malinowej w Wilkowicach w dwie kobiety uderzył samochód osobowy. 58-letnia kobieta, która kierowała pojazdem, z nieznanych powodów zjechała na drugą stronę jezdni. Kierująca była trzeźwa.

Wypadek z udziałem rowerzystek na Śląsku. Rita Malinkiewicz i druga kolarka są w ciężkim stanie

- Zostaliśmy wezwani do potrącenia dwóch rowerzystek przez samochód osobowy, obie kobiety są nieprzytomne. Nasze działania polegały na zabezpieczenia miejsca zdarzenia, zabezpieczenie lądowiska śmigłowca LPR oraz pomocy przy reanimacji obu kobiet - powiedział portalowi beskidzka24.pl mł. bryg. Paweł Krzowski z JRG1 w Bielsku-Białej.

Nieprzytomne kobiety zostały przetransportowane do szpitali ambulansem i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obie kolarki doznały wielonarządowych obrażeń ciała, ich stan jest ciężki.

Policja poszukuje świadków tego wypadku. Proszeni są o kontakt mężczyźni, którzy poruszali się białym samochodem przed samochodem uczestniczącym w wypadku. Osoby, które mają informacje na temat tej sprawy proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej. Zgłoszenia przyjmowane są na numer telefonu 33 812 12 55, 997 lub 112.

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę
Więcej o: