Zakończenie roku szkolnego 2020. Kiedy uczniowie zakończą naukę?

Zakończenie roku szkolnego 2020 przez pewien moment nie było do końca pewne, jeśli chodzi o jego dokładny termin. Rzecz jasna maturzyści zakończą edukację w innym terminie, niż młodsi uczniowie. Informacje na temat dokładnych dat ukończenia nauki w tym roku szkolnym znajdują się poniżej.
Zobacz wideo Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Tegoroczny rok szkolny dla wszystkich uczniów był wyjątkowy. Wskutek pandemii koronawirusa zmianie uległa forma zajęć - ze szkolnych klas przeniosły się one na tryb zdalny. Ministerstwo Edukacji Narodowej podało dokładne daty zakończenia roku szkolnego 2020. Wszyscy mogą zatem powoli przygotowywać się do wakacji.

Zakończenie roku szkolnego 2020. Kiedy nastąpi koniec nauki?

Oficjalnie już wiadomo, że rok szkolny 2019/2020 zakończy się w dniu 26 czerwca. Formę oraz termin wydania świadectw uczniom ustala dyrektor poszczególnych szkół. Wakacje z kolei potrwają do 31 sierpnia i jeżeli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna, uczniowie wrócą do szkół we wtorek 2 września 2020 roku.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej minister Dariusz Piontkowski potwierdził, że nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zostaje przedłużona do 26 czerwca. Oznacza to, że w tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą już do tradycyjnej formy zajęć.

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2020 dla maturzystów?

Termin zakończenia roku szkolnego 2020 szczególnie interesuje maturzystów, którzy przygotowują się do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. Z reguły dochodzi do niego znacznie wcześniej, niż w przypadku innych uczniów, a to za sprawą potrzebnego czasu na przygotowanie się do matury.

W tym roku sytuacja jest zupełnie inna. Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że zmianom musiały ulec również terminy pisania egzaminów. Ostatni z nich zaplanowano na 29 czerwca, dlatego też oficjalne wakacje maturzyści rozpoczną 30 czerwca.

Przypominamy dokładne terminy wszystkich egzaminów, jakie czekają na uczniów w roku szkolnym 2019/2020:

  • 8-29 czerwca - egzamin maturalny (bez egzaminu ustnego),
  • 16-18 czerwca - egzamin ósmoklasisty,
  • 22 czerwca - 9 lipca - egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017),
  • 17-28 sierpnia - egzamin zawodowy (Formuła 2019).
Więcej o: