Długi weekend czerwcowy 2020. Kiedy wziąć urlop, aby cieszyć się z wolnych dni? Boże ciało 2020.

Kiedy wypada długi weekend czerwcowy 2020? W czerwcu wypada święto Bożego ciała, zobacz w jaki sposób dobrać swój urlop, aby cieszyć się jak największą liczbą dni wolnych Kiedy jest wolne w czerwcu? Długie weekendy 2020.
Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Koronawirus nie jednej osobie pokrzyżował plany na wakacje. Długi weekend majowy oznaczał zamknięcie w domowej kwarantannie. Jednak wraz z rozmrażaniem gospodarki, Polacy coraz chętniej szukają sposobu na bardziej aktywne spędzenie czasu wolnego.

Świetną okazją do zaplanowania wypoczynku są dni ustawowe od pracy. Poprzez odpowiednie ułożenie urlopów, małym kosztem można zagwarantować sobie wiele czasu wolnego.

Kiedy jest wolne w czerwcu?

W czerwcu wypada tylko jedno święto, a co za tym idzie tylko jeden dzień ustawowo wolny od pracy - ale nie oznacza to, że niemożliwe jest zaplanowanie długiego weekendu czerwcowego.

Już teraz warto zajrzeć w kalendarz i zaplanować sobie urlop, aby jak najlepiej skorzystać z dnia ustawowo wolnego od pracy.

W czwartek 11 czerwca wypada święto Bożego Ciała (Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) - jest to jedyny dzień w czerwcu (poza niedzielami), który jest wolny od pracy. W Polskę wyruszą liczne procesje, zatrzymujące się na wcześniej przygotowanych stacjach, aby wysłuchać ewangelii.

Długi weekend czerwcowy. Kiedy wziąć urlop?

Przy odpowiednim doborze urlopów, możemy mieć:

  • 4 dni wolnego
  • 7 dni wolnego

Piątek 12 czerwca nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Jeśli jednak zaplanujemy sobie urlop na właśnie ten dzień, to czerwcowy długi weekend wyniesie 4 dni (od czwartku 11 czerwca do niedzieli 14 czerwca).

Nie trzeba na tym poprzestawać. Jeśli planujemy spędzić cały tydzień w spokoju od pracy, to wystarczy zagwarantować sobie urlop 8 (poniedziałek), 9 (wtorek), 10 (środa) i wcześniej wspomnianego 12 czerwca (piątek). W takiej konfiguracji, cały czerwcowy tydzień będzie dla nas wolny od pracy.

Więcej o: