Tajwan. 243 kobiety w ciąży na pokładzie samolotu. To lot repatriacyjny do Wietnamu

W sobotę z Tajpej na Tajwanie wyruszył lot repatriacyjny do Wietnamu. Jednym samolotem linii Vietnam Airlines podróżowały jednocześnie 243 kobiety w ciąży.

Jak podaje portal simpleflying.com lot VN571 obsługiwany przez Boeinga 787-10 linii Vietnam Airlines był bardzo niezwykły. 343 pasażerów podróżowało z Tajpej na Tajwanie do Da Nang w Wietnamie. Najliczniejszą grupę pasażerów stanowiły kobiety w ciąży, których było 243.

243 kobiety w ciąży na pokładzie samolotu z Tajwanu do Wietnamu

Był to jeden z lotów repatriacyjnych, który odbył się po raz pierwszy od 22 marca, czyli momentu zawieszenia wszystkich lotów międzynarodowych przed Wietnam. Samolot wylądował na lotnisku Da Nang o 15:46 czasu lokalnego, a dalej udał się do Ho Chi Minh, lądując przed godziną 20. Poza kobietami w ciąży wśród pasażerów były też osoby starsze, niepełnoletnie lub chore. Z lotu skorzystało też kilku międzynarodowych studentów i turystów.

Vietnam Airlines w komunikacie zwróciło uwagę na dobrą współpracę między władzami Wietnamu i Tajwanu, które umożliwiły realizację lotu. Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zostali przed wylotem dokładnie przebadani. Dodatkowo zmierzono im temperatury przed wejściem na pokład. Podczas podróży wszyscy musieli być ubrani w kombinezony ochronne oraz mieć założone rękawiczki jednorazowe i maseczki ochronne. Po wylądowaniu pasażerowie i załoga zostali przewiezieni na kwarantannę, a samoloty dokładnie zdezynfekowane. 

Zobacz wideo Jakie procedury dotyczące wirusów w samolotach?

Według danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji przy ONZ, Tajwan jest głównym celem dla wietnamskich pracowników. Około 46 tysięcy migrantów z Wietnamu pracuje za granicą, z czego prawie 30 proc. wybrało Tajwan. Lot repatriacyjny został zrealizowany ze względu na przeciążoną opiekę medyczną na Tajwanie. Zgodnie z komunikatem Vietnam Airlines loty repatriacyjne będą kontynuowane w następnych miesiącach. 

Więcej o: