Niedziele handlowe 2020. Czy 31 maja wypada niedziela handlowa?

Od początku tego roku tylko siedemiokrotnie będziemy mogli zrobić zakupy w niedzielę. Kiedy zatem przypada najbliższa niedziela handlowa?
Zobacz wideo Jak w łatwy sposób zrobić zakupy przez internet? [WIDEO]

Wraz z początkiem 2020 roku w życie weszły zmiany dotyczące tego, kiedy w rocznym kalendarzu wypadają niedziele handlowe. Ostatnie zmiany spowodowały, że w ciągu roku w ostatni dzień tygodnia zrobimy zakupy maksymalnie siedem razy. Co więcej, sklepy będą również zamknięte w dni, w które wypadają święta ustawowo wolne od pracy. Do końca 2020 roku taka sytuacja wydarzy się w następujące dni:

  • czwartek 11 czerwca - Boże Ciało,
  • sobota 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie NMP,
  • niedziela 1 listopada - Wszystkich Świętych,
  • środa 11 listopada - Święto Niepodległości,
  • piątek 25 i sobota 26 grudnia - Boże Narodzenie.

Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 31 maja sklepy będą otwarte?

W najbliższą niedzielę, 31 maja sklepy będą zamknięte. Przyjęty terminarz zakłada, że w 2020 roku zakupimy zrobimy w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc, a także w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. Najbliższe terminy, w których będzie można udać się do sklepu w ostatni dzień tygodnia to 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia.

Nowe zasady obowiązujące w sklepach

W ostatnią środę odbyła się konferencja, podczas której premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejny etap znoszenia obostrzeń. Zgodnie z ustaleniami, od soboty nie będą już obowiązywały limity dotyczące liczby klientów zarówno w sklepach, jak i restauracjach i lokalach gastronomicznych.

Luzowanie obostrzeń w kontekście handlu nie zwalnia jednak z obowiązku trzymania się reżimu sanitarnego, którego należy przestrzegać przy okazji robienia zakupów. Od soboty przestaje obowiązywać konieczność noszenia maseczek w wolnych przestrzeniach, jednak w dalszym ciągu należy ją zakładać w sklepach i restauracjach. Dodatkowo przed wejściem do sklepu niezbędna jest dezynfekcja rąk.

Więcej o: