"Milionerzy". Co znajduje się w trzech pomarańczach z opery Sergiusza Prokofiewa?

W ostatnim odcinku "Milionerów" padło ciekawe pytanie na kwotę pięciu tysięcy złotych. Jak z odpowiedzią poradziła sobie uczestniczka programu?
Zobacz wideo Kto był cenzurowany w PRL-u? Spotkało to tych artystów [Popkultura Extra]

"Milionerzy" to jeden z najbardziej popularnych teleturniejów TVN, który prowadzony jest przez Huberta Urbańskiego. Jak z grą poradziła sobie uczestniczka ostatniego programu? 

Co znajduje się w trzech pomarańczach z opery Sergiusza Prokofiewa?

A. miąższ i sok

B. cytryny, a w nich agrest

C. arie operowe

D. trzy księżniczki

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Co znajduje się w trzech pomarańczach z opery Sergiusza Prokofiewa?

Pytanie za pięć tysięcy złotych sprawiło uczestniczce pewne problemy. Poprosiła ona o koło ratunkowe. W pytaniu do publiczności widzowie zgromadzeni na sali nie okazali się zbyt pomocni, a dwie odpowiedzi otrzymały po 44 i 46 procent głosów. Kobieta zadecydowała więc wykorzystać jeszcze jedno koło: pół na pół. Wybrała wtedy odpowiedź D.

Trzy księżniczki to prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów". "Miłość do trzech pomarańczy" to opera w czterech aktach skomponowana przez Siergieja Prokofjewa. Została ona napisana na podstawie bajki Carla Gozziego. Podstawą utworu jest historia smutnego księcia, któremu klątwa każe zakochać się w trzech pomarańczach i szukać ich po całym świecie. Losami księcia igrają dobre i złe duchy, które grają o niego w karty. 

Więcej o: