Austria. Seria ataków nożownika. Sześć osób jest rannych, w tym 19-letni napastnik

Po serii ataków w Baden niedaleko Wiednia zatrzymano 19-letniego mężczyznę, który mógł ranić nożem pięć osób. Podejrzewany również jest ranny. Został przetransportowany do szpitala, a następnie aresztowany.

Do serii ataków w austriackim mieście Baden doszło w nocy ze środy na czwartek. Napastnik zranił jedną osobę niedaleko parku Weikersdorfer, trzy kolejne w okolicach supermarketu przy Vöslauerstrasse, po czym udał się w kolejne miejsce i zaatakował jeszcze jedną osobę. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Atak nożownika w Baden. Wykluczono motywy ekstremistyczne

Podczas poszukiwań napastnika policja wykorzystała m.in. psy tropiące. 19-letni mężczyzna został zatrzymany na prywatnym terenie w pobliżu willi. Okazało się, że on również jest poważnie ranny - pisze portal vienna.at. Został przetransportowany do szpitala, a następnie aresztowany.

Policja uważa, że motywem napastnika były kwestie uczuciowe. Ze sprawą ataku ma być związana młoda kobieta, która jest lub była dziewczyną nożownika. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że atak nie miał podłoża religijnego lub ekstremistycznego - pisze noe.orf.at

Zobacz wideo Wolscy policjanci wyjaśnili sprawę usiłowania dwóch zabójstw, do których doszło w grudniu 2019 roku.