"Milionerzy". Camelowy to kolor...? Odpowiedź na pytanie z programu

W ostatnim odcinku "Milionerów" padło ciekawe pytanie za kwotę pięciu tysięcy złotych. Jak z odpowiedzią poradził sobie uczestnik programu?
Zobacz wideo Kevin Costner przez lata trzymał w ukryciu prawdę o plakacie do "Bodyguarda" [Popkultura odc. 37]

Program "Milionerzy" w TVN od lat cieszy się dużą popularnością. W ostatnim odcinku z pytaniem za kwotę pięciu tysięcy złotych zmierzyć się musiał pan Sebastian. Poprzednie pytania nie sprawiły mu najmniejszego problemu - dopiero pytanie o kolor camelowy okazało się być trudniejsze dla tego zawodnika.

Camelowy to kolor...?

A. majonezu z ketchupem

B. czerwonego wina z colą

C. kawy z mlekiem

D. jagód ze śmietaną

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie: Camelowy to kolor...?

Uczestnik nie znał odpowiedzi na to pytanie, dlatego też postanowił wykorzystać pierwsze koło ratunkowe. Komputer wyeliminował dwie błędne odpowiedzi: A i D. Pan Sebastian nie chcąc ryzykować postanowił sięgnąć po następną pomoc - tym razem od publiczności, która wskazała odpowiedź C. Był to poprawny wybór.

Camelowy to określenie przypisywane do palety kolorów, w których znajdują się różne tony ciepłego i złocistego beżu. Nazwa palety pochodzi od angielskiego słowa camel - wielbłąd. Skóra tego zwierzęcia od XIX wieku była głównym produktem używanym do tworzenia luksusowych płaszczy. Kolory camelowe najczęściej porównywane są do koloru kawy z mlekiem.

Więcej o: