"Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego. Gdzie oglądać online?

Niedługo po premierze filmu "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich miała miejsce premiera kolejnej polskie produkcji o pedofilii. Film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" jest promowany jako opowieść "o pedofilii i hipokryzji w środowisku celebrytów". Gdzie można go obejrzeć?

Film "Nic się nie stało" w reżyserii Sylwestra Latkowskiego miał swoją premierę w środę 20 maja. Produkcja ta została wyemitowana na antenie telewizji TVP i jest dostępna na platformie vod.tvp.pl. Film ten można obejrzeć za darmo TUTAJ

Film "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego opowiada historię, która wydarzyła się w Sopocie. W klubach Zatoka Sztuki oraz Dream Club miało dochodzić do stręczenia 14-letnich dziewczyn, które miały być tam wabione obietnicą spotkań z celebrytami. Antybohaterami tej opowieści są Krystian W., ps. Krystek i Marcin T. ps. Turek. Pierwszy z nich odpowiada za swoje czyny przed sądem, postawiono mu kilkadziesiąt zarzutów. Najistotniejszą dla filmu sprawą jest historia 14-letniej Anaid, która popełniła samobójstwo po tym, jak została zgwałcona.

 

"Nic się nie stało". Dziennikarze krytykują, Ziobro powołuje specjalny zespół śledczych

Produkcja Latowskiego wywołała kontrowersje. Dziennikarz RMF FM Patryk Michalski napisał, że "film i zaprezentowane dowody powinny się bronić jak u Sekielskich", a autor filmu wskazał konkretnych artystów, jednak nie pokazał żadnych dowodów. Marcin Makowski z "Do Rzeczy" i "Wirtualnej Polski" stwierdził z kolei, że film Latkowskiego jest słaby od strony technicznej. "Za dużo inscenizacji, nierówna narracja, odczytywań zeznań. Szkoda" - napisał na Twitterze. Najistotniejszą reakcją na film wydaje się jednak decyzja prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, który polecił powołanie specjalnego zespołu do zbadania sprawy, którą opowiada film Sylwestra Latkowskiego.

Zobacz wideo Tak wypowiadali się politycy po poprzednim filmie Sekielskich "Tylko nie mów nikomu"
Więcej o: