"Milionerzy". Jak nazywamy najbardziej depresyjny dzień w roku?

Jak nazywamy najbardziej depresyjny dzień w roku? Na takie pytanie próbowała odpowiedzieć uczestniczka programu "Milionerzy". Odpowiedź na nie była warta 2 tysiące złotych.

Jedną z zawodniczek 263. odcinka programu "Milionerzy" była pani Barbara we wsi Wierzbiszki. Trzecie pytanie, przed jakim stanęła, dotyczyło tego, jak nazywamy najbardziej depresyjny dzień w roku. Hubert Urbański przedstawił jej cztery możliwe odpowiedzi:

  • A. Blue Monday
  • B. Grey Tuesday
  • C. Black Friday
  • D. Brown Sunday.

Pani Barbara nie była pewna odpowiedzi na to pytanie. Po chwili namysłu poprosiła o jedno z kół ratunkowych. Po odrzuceniu dwóch nieprawidłowych odpowiedzi pozostały jej do wyboru dwie: A., czyli Blue Monday oraz D. czyli Brown Sunday. Pani Barbara wybrała odpowiedź A. i wygrała 2 tysiące złotych. 

Jak nazywamy najbardziej depresyjny dzień w roku? Czym jest Blue Monday?

Blue Monday (ang. przygnębiający poniedziałek) to pseudonaukowy termin wymyślony przez psychologa Cliffa Arnalla, który oznacza najbardziej depresyjny dzień w roku. Wyliczył on datę najgorszego dnia roku za pomocą wzoru matematycznego uwzględniającego czynniki meteorologiczne, psychologiczne i ekonomiczne. Tak zwany Blue Monday ma wypadać rokrocznie w trzeci poniedziałek stycznia.

Zobacz wideo Pandemia vs środowisko. Nieoczekiwane efekty dystansu społecznego i wątpliwości ekspertów
Więcej o: