"Milionerzy". Dżul to niuton razy? - odpowiedź na pytanie

W poniedziałkowym odcinku "Milionerów" Hubert Urbański zadał uczestniczce ciekawe pytanie. Aby na nie poprawnie odpowiedzieć, należało przypomnieć sobie zagadnienia znane z lekcji fizyki.
Zobacz wideo Kevin Costner przez lata trzymał w ukryciu prawdę o plakacie do "Bodyguarda" [Popkultura odc. 37]

Telewizja TVN emituje ponownie odcinki "Milionerów". W ostatnim wydaniu programu jedno z najciekawszych pytań dotyczyło fizyki. Uczestniczka musiała wykorzystać jedno z kół ratunkowych, by na nie odpowiedzieć. 

Dżul to niuton razy?

A. niuton

B. metr

C. wat

D. wolt

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie: "Dżul to niuton razy?"

Poprawna odpowiedź na pytanie dawała wygraną 10 tysięcy złotych w programie "Milionerzy". Po krótkim przeanalizowaniu odpowiedzi  uczestniczka postanowiła skorzystać z koła ratunkowego Pół na pół. Komputer odrzucił warianty C i D. Kobieta ostatecznie wybrała odpowiedź A.

Prawidłową odpowiedzią była jednak odpowiedź B. Dżul jest jednostką pracy, energii oraz ciepła w układzie SI. Oznaczany jest symbolem J. Zgodnie ze wzorem dżul to: J=N*m. Oznacza to, że jeden dżul jest równy niuton razy metr. 

W teleturnieju TVN główną nagrodą jest wygrana miliona złotych. By zdobyć pieniądze należy poprawnie odpowiedzieć na dwanaście pytań. Każdy uczestnik może skorzystać też z trzech kół ratunkowych - pół na pół, telefonu do przyjaciela i pytania do publiczności. Zawodnicy mają do wyboru zawsze cztery odpowiedzi, z czego prawidłowa jest tylko jedna. Gwarantowane są sumy tysiąca i 40 tysięcy złotych po prawidłowej odpowiedzi na kolejno dwa i siedem pytań. 

Więcej o: