"Milionerzy". Kto ocalał ze zniszczonego przez Jozuego Jerycha?

W ostatnim odcinku "Milionerów" uczestniczka usłyszała ciekawe pytanie za kwotę 40 tysięcy złotych. Jaka była prawidłowa odpowiedź?
Zobacz wideo Mija 16 lat od emisji ostatniego odcinka "Przyjaciół" [Popkultura Extra]

Program "Milionerzy" emitowany jest w TVN w godzinach wieczornych i popołudniowych (powtórki odcinków). Jedno z bardziej ciekawych pytań zadanych przez Huberta Urbańskiego dotyczyło znajomości postaci biblijnych.

Kto ocalał ze zniszczonego przez Jozuego Jerycha?

A. żona Lota

B. Lot bez żony

C. Izaak, syn Abrahama

D. nierządnica Rachab

Odpowiedź z "Milionerów". Kto ocalał ze zniszczonego przez Jozuego Jerycha?

Uczestniczka zdecydowała się zaznaczyć punkt B. Prawidłowa odpowiedź dawałby jej gwarantowaną sumę 40 tysięcy złotych. Niestety prawidłowa była odpowiedź D - nierządnica Rachab. Tym samym pani Ilona opuściła program z wygraną w wysokości tysiąca złotych.

Rachab to postać, która pojawia się w Starym Testamencie. Według Księgi Jozuego, Rachab była prostytutką z Jerycha, która pomogła Izraelitom w zdobyciu miasta. Kobieta ukryła przed wojskiem wysłanym przez władcę Jerycha posłańców Izraela. Następnie pomogła im uciec z miasta. Zawarła z nimi także układ, że po zajęciu miasta oszczędzą ją i jej rodzinę. Rachab miała w oknie wywiesić czerwony sznurek, który miał być znakiem dla żołnierzy, by nie zabijać mieszkańców tego domu. Po zdobyciu Jerycha przez Izrael, kobieta wraz z rodziną zamieszkała wśród narodu żydowskiego. 

Więcej o: