Dzień Pielęgniarki i Położnej. Minister zdrowia Łukasz Szumowski złożył życzenia

12 maja wypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Życzenia służbie medycznej złożył minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz Światowa Organizacja Zdrowia.
Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?

Na stronie Ministerstwa Zdrowia podkreślono, że w tym roku święto honorujące pielęgniarki i położne wypada w trudnym dla świata momencie. W czasie walki świata z pandemią koronawirusa, praca służb medycznych o zdrowie i życie pacjentów, jest tym bardziej zauważana i doceniana.

Dziś Dzień Pielęgniarki i Położnej - o święcie pamiętał Łukasz Szumowski i WHO

"Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Międzynarodowego Dnia Położnej, składam wszystkim Paniom i Panom wykonującym te zawody - najserdeczniejsze życzenia, a przede wszystkim wyrazy szczerego uznania i gorące podziękowania za Państwa pracę, zaangażowanie, codzienny trud i poświęcenie w sprawowaniu opieki nad pacjentami" - takie oświadczenie napisane zostało przez ministra Łukasza Szumowskiego.

Pielęgniarki i położne wspomniane zostały także przez Światową Organizację Zdrowia. Na oficjalnej stronie WHO na Facebooku napisano: "Dziękujemy za pracę przez całą dobę w walce z pandemią COVID-19. Dziękujemy za tę różnicę, jaką wprowadzacie, każdego dnia i w każdym miejscu".

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych to święto ustanowione w 1973 roku w Meksyku przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN). Tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale - prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa, która założyła też pierwszą szkołę pielęgniarstwa w Londynie. 

Więcej o: