"Milionerzy". Czym różni się bandy od hokeja na lodzie?

Jednym z graczy we wtorkowym odcinku "Milionerów" był pan Jakub z Ustki. Grając o 5000 złotych, zmierzył się z pytaniem o to, czym różni się bandy od hokeja.

Pytanie za 5000 złotych brzmiało: "Bandy to podobna do hokeja dyscyplina sportu, tylko...". Hubert Urbański przedstawił panu Jakubowi cztery odpowiedzi.

  • A. każdy ma dwa kije
  • B. zamiast krążka jest piłka
  • C. lodowisko jest elipsą
  • D. zamiast drużyn są bandy.

Przed udziałem w "Milionerach" pan Jakub nie słyszał o bandy. Zastanawiał się, czy prawidłową odpowiedzią jest odpowiedź B, ale wydawało mu się, że dyscyplina sportowa podobna do hokeja, w której używa się piłki, to unihokej. Nie był pewny, dlatego postanowił użyć koła ratunkowego i odrzucić dwie nieprawidłowe odpowiedzi. Pozostały odpowiedzi A. i B. Po namyśle pan Jakub postawił na odpowiedź A. - każdy ma dwa kije. Okazało się, że był w błędzie.

Zobacz wideo #Hot16Challenge2 w szczytnym celu opanowało polskiego Youtube’a

Czym jest bandy, a czym unihokej?

Bandy to zespołowa gra sportowa podobna do hokeja na lodzie. Jej historia sięga średniowiecznych Niderlandów, skąd została przeniesiona na Wyspy Brytyjskie, gdzie opracowano jej zasady. Główną różnicą między bandy a hokejem jest to, że w bandy gra się piłką, a w hokeja krążkiem. Boisko do bandy jest większe niż boisko do hokeja. Unihokej, o którym mówił pan Jakub, to gra podobna do hokeja, ale rozgrywana na boisku bez lodu za pomocą piłki. Osoby grające w unihokeja nie jeżdżą na łyżwach - zamiast tego używają butów sportowych.

Więcej o: