Wypadek ciężarówek na S16. Droga w kierunku Warszawy jest zablokowana

We wtorek rano doszło do zderzenia dwóch ciężarówek na obwodnicy Olsztyna. Droga w tym miejscu jest zablokowana. Utrudnienia potrwają kilka godzin.
Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę

Jak napisano na stronie olsztyńskiej Policji do wypadku doszło we wtorek 12 maja około godziny 7:30. Dwie ciężarówki zderzyły się na trasie S16, na obwodnicy Olsztyna na wysokości Stary Olsztyn. Utrudnienia objęły odcinek między węzłami Olsztyn Pieczewo i Olsztyn-Jaroty.

Zderzenie dwóch ciężarówek na obwodnicy Olsztyna

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarową scanią najechał na tył unieruchomionego innego pojazdu ciężarowego, który uległ awarii. Nikt nie trafił do szpitala" - napisano na Twitterze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jeden z pojazdów przewrócił się na bariery energochłonne. Na jezdnie wysypał się także przewożony żwir. Z powodu wypadku jezdnia w kierunku Warszawy została całkowicie zablokowana. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia potrwają kilka godzin.

Kierowcom zalecane jest korzystanie z objazdów. Ten odcinek trasy, w kierunku Warszawy, można ominąć kierując się na DK53 przy węźle Pieczewo.