Dzień Matki 2020. Kiedy wypada święto wszystkich mam?

Już wkrótce będziemy obchodzić Dzień Matki. Święto to ma stałe miejsce w kalendarzu polskich świąt. Którego dnia należy pamiętać o kwiatkach lub innym drobnym upominku dla mamy?

Dzień Matki w Polsce obchodzimy co roku 26 maja. Tego dnia dziękujemy mamom w trud włożony w nasze wychowanie, okazujemy im miłość i szacunek, wręczając takie upominki jak laurki, kwiaty, czekoladki, kosmetyki i inne drobiazgi.

Dzień Matki 2020. W Polsce 26 maja, a kiedy w innych krajach?

Dzień Matki to święto obchodzone w wieku krajach, jednak nie ma ono jednej globalnie obowiązującej daty. Podczas gdy w Polsce świętujemy Dzień Matki 26 maja, w Rosji obchodzony jest on 8 marca, w Armenii 7 kwietnia, w Kostaryce 15 sierpnia, a w Indonezji - 22 grudnia.

Zobacz wideo Dzień Matki. Najukochańsza osoba na świecie oczami dziecka

Skąd wziął się Dzień Matki?

Skąd wziął się Dzień Matki? Geneza tego święta nie jest dokładnie znana, natomiast badacze kultury wskazują, że początki święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. W starożytności kultem otaczano boginie-matki, które miały przynosić płodność i urodzaj. Wraz z nadejściem chrześcijaństwa święto to zanikło, aby pojawić się po raz kolejny w zmienionej postaci w siedemnastowiecznej Anglii jako tzw. niedziela u matki. Święto to obchodzone było do XIX wieku. Ponownie zaczęto go obchodzić po zakończeniu II wojny światowej.

Więcej o: