Debata prezydencka w TVP. Gdzie i o której oglądać?

Wybory prezydenckie 2020. W środę 6 maja odbędzie się debata prezydencka z udziałem kandydatów. Zostanie ona zorganizowana przez Telewizję Polską. Gdzie i o której będzie można obejrzeć transmisję z tego spotkania?

Debata prezydencka przed wyborami zaplanowana została już w kwietniu. Zgodnie z zapowiedziami odbędzie się ona w środę 6 maja. Telewizja Polska zapewnia, że przeprowadzona zostanie z poszanowaniem wszelkich obowiązujących obostrzeń.

Wybory prezydenckie 2020. 6 maja odbędzie się debata kandydatów

Debata prezydencka odbędzie się w środę 6 maja o godzinie 20:30. Transmisja prowadzona będzie na antenie TVP 1 i TVP Info. Kandydaci mają udać się do studia telewizji polskiej na Woronicza w Warszawie. Gospodarzem debaty będzie dziennikarz Michał Adamczyk.

Zobacz wideo „Jeśli kandydaci zdobyli pakiety wyborcze wcześniej, mogły je zdobyć również obce wywiady”

Debata ma być złożona z pięciu bloków tematycznych, na które składają się polityka zagraniczna, bezpieczeństwo, polityka społeczna, gospodarka i ustrój państwa. Całość ma potrwać około 70 minut. Każdy z kandydatów ma mieć około minuty na odpowiedź. Na koniec debaty każdy z uczestników ma mieć czas na podsumowanie swoich wypowiedzi.

Na razie nie wiadomo, którzy kandydaci wezmą udział w debacie. Kandydat PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że zrezygnuje z debaty, jeśli w Sejmie przedłuży się głosowanie nad ustawą o wyborach korespondencyjnych.

Więcej o: